Cibulková: Zdolala som svoj idol


Rodáčka z Piešťan rozvírila hladinu na turnaji v Katare.

Dominika Cibulková patrí so 161 centimetrami vo svetovom ženskom tenise medzi najmenšie hráčky, ale výkonnostne postupuje veľkými krokmi. Po turnaji WTA v Dauhe sa už dostane do top 40. S renkingom 45. zdolala už tri súperky, ktoré sú v rebríčku pred ňou - Šafářovú 6:4, 6:3, Schnyderovú 6:3, 6:4 a včera aj Venus Williamsovú 6:3, 6:3. Zatiaľ nestratila ani set.

Rodáčka z Piešťan ukončila rok 2005 na 555. mieste WTA, v nasledujúcom sa posunula na 156. miesto, vlani už prerazila do stovky (51.). A stúpa ďalej. Prvý raz v kariére zdolala hráčku top 10. „Stále tomu nemôžem uveriť! Veď som zdolala svoj idol z detských rokov. Je to ako sen,“ - vyjadrila svoje pocity Cibulková. „Uha, víťazstvo nad Venus Williamsovou je silný zážitok aj pre mňa,“ priznal tréner Vladimír Pláteník.

Cibulková dala o sebe vedieť na jeseň 2006 prvenstvom na turnaji ITF Ritro Slovak Open. Vlani si získala publikum v Bratislave aj v Košiciach, keď vo veľkých bitkách v Pohári federácie potrápila Češku Vaidišovú aj Srbku Jankovičovú. No v závere jej ešte chýbali skúsenosti aj sebavedomie, aby zápasy vyhrala. Teraz sa v Dauhe presvedčila, že má aj na hráčky top 10.

iha

Get the Flash Plugin to view this file.
Stiahnite si Flash plugin pre prezretie tohto obsahu.

22.02.2008