Anketa

Čo očakávate od novej vlády v oblasti starostlivosti o krajanov?
Navýšenie financií na krajanské aktivity
Počet hlasov: 8187 44%
Voľby internetom
Počet hlasov: 2757 15%
Zastúpenie krajanov v parlamentnom výbore
Počet hlasov: 2490 13%
Lepšia spolupráca Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí s krajanmi
Počet hlasov: 3695 20%
Zastúpenie krajanov v komisii pre rozdelenie grantov
Počet hlasov: 1597 9%
Počet hlasujúcich: 18726

Rozlúčkový večer


V libanonskom Bejrúte sa v piatok (24.júna) uskutočnilo spoločenské podujatie na počesť veľvyslanca Českej republiky Jana Čížika, ktorý skončil svoju diplomatickú misiu v Libanone. Rozlúčkový večer usporiadal výbor Asociácie absolventov českých a slovenských vysokých škôl v Libanone a zúčastnili sa na ňom predstavitelia Českej ambasády v Bejrúte, veľvyslanec Slovenskej republiky pre Sýriu, Libanon a Jordánsko Ivan Surkoš, zástupcovia Českých aerolínií a najaktívnejší členovia organizácie.

Ján Čížek ohodnotil svoju spoluprácu s Asociáciou "najvyšším počtom bodov". Spomenul svoj prvý pocit, keď sa pri nástupe do svojej funkcie dozvedel, že v Libanone existuje taká agilná organizácia. Vyslovil nádej, že bude takou aj naďalej a že bude šíriť dobré meno Česka a Slovenska na Blízkom východe. Pán veľvyslanec sa poďakoval za darčeky, ktoré mu budú pripomínať 5 rokov spolupráce s "Libanončanmi".

Nový veľvyslanec SR Ivan Surkoš sa stretol s libanonskými absolventmi a krajankami po prvý raz a bol milo prekvapený súdržnosťou členov asociácie. Povedal: "Máte potenciál, ktorý Vám môžu závidieť ostatné krajanské organizácie, aj Vašou zásluhou sa o Slovensku vie. Som pripravený vyjsť v ústrety všetkým Vašim požiadavkám na ešte lepšiu spoluprácu s našou ambasádou v Damasku. Vysoko hodnotím úsilie našich krajaniek pri propagácii oboch krajín v tomto regióne. Zostaňte takými aj naďalej".

Spoločenský večierok v Bejrúte opäť presvedčil všetkých prítomných, že dobrá spolupráca Asociácie s Ambasádami Česka a Slovenska je zárukou úspechu a že aj v ďalších rokoch by sa mala uberať rovnakým smerom.

1

Get the Flash Plugin to view this file.
Stiahnite si Flash plugin pre prezretie tohto obsahu.

Božena Farhatová, Libanon : 27.06.2011