Zastúpenie krajanov v komisii pre rozdelenie grantov
Počet hlasov: 1599 9%
Počet hlasujúcich: 18742

Slovensko remizovalo s Českom

Slovenskí futbaloví reprezentanti majú stále reálnu šancu naplniť vytúžený cieľ, ktorým je postup na budúcoročné majstrovstvá sveta v Juhoafrickej republike. Náš tím remizoval v mimoriadne dôležitom a sledovanom stretnutí 3. skupiny európskej časti kvalifikácie s Českom 2:2 a naďalej zostal na čele tabuľky. Skóre duelu na vypredanom Tehelnom poli otvoril v 60.-tej minúte Stanislav Šesták, už o osem minút však vyrovnal na 1:1 Daniel Pudil. Druhá obrovská vlna eufórie zaplnila štadión Slovana v 73.-tej minúte, keď Marek Hamšík premenil nariadený pokutový kop za faul Jaroslava Plašila na Radoslava Zabavníka a upravil na 2:1. O dve minúty však videl legionár z talianskeho Neapola červenú kartu. Česi presilovku využili v 84. min, keď konečnú podobu výsledku stanovil Milan Baroš. Slováci majú po siedmich dueloch na svojom konte 16 bodov za päť víťazstiev, jednu prehru a jeden nerozhodný výsledok. Druhí sú so 14 bodmi Severní Íri, ktorí budú v stredu ďalším súperom našich futbalistov. V ôsmom vzájomnom dueli medzi Slovenskom a Českom od rozdelenia federácie sa zrodila druhá remíza. V dvoch doterajších zápasoch mali navrch Slováci, štyri súboje vyhrali Česi.